عناوین اسلامی

   
   

اعتقادات اسلامی و پاسخ به شبهات

ثواب و خواص سوره های قرآن

مطالب پیرامون امام حسین(ع)

مطالب پیرامون امیرالمومنین علی(ع)

ثواب و فضیلت عبادات اسلامی

کتاب های اسلامی و مذهبی

موبایل اسلامی

مجموعه بیداری اسلامی ، روشنگری اسلامی

مجموعه کدهای اسلامی و مذهبی

ثواب زیارت امام حسین(ع) در زمان های مختلف

ثواب زیارت امام حسین(ع) در زمان های مختلف

 

1) امام صادق(ع) فرمودند : هر مؤمنى كه امام حسين(ع) را در (غير روز عيد و عرفه) زيارت كند در حالى كه به حق آن حضرت آگاه و مطّلع باشد ، خداوند متعال ثواب بيست حج و بيست عمره مقبول و بيست جهاد در ركاب نبى مرسل يا امام عادل برايش می نويسد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 604)

..............

2) امام صادق(ع) فرمودند : كسى كه قبر امام حسين(ع) را در هر جمعه زيارت كند ، البتّه حقتعالى او را می آمرزد و از دنيا خارج نمی شود در حالى كه از دنيا حسرتى در خاطر داشته باشد و مكانش در بهشت با امام ابا عبد اللَّه الحسين(ع) می باشد، سپس امام صادق(ع) فرمودند: چه كسى است كه دوست نداشته باشد در بهشت همسايه امام حسين(ع)‏ باشد؟ راوی می گوید عرض كردم: كسى كه رستگار نباشد. 

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 606)

..............

3) داود بن فرقد می گوید که : به محضر مبارك امام صادق(ع) عرض كردم : ثواب كسى كه در هر ماه امام حسين(ع) را زيارت كند چيست؟ امام صادق(ع) فرمودند: براى او ثواب صد هزار شهيد مانند شهداء بدر می باشد.

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 606)

..............

4) امام صادق(ع) فرمودند : هنگامى كه شب قدر فرا برسد ، يعنى شبى كه در آن كارهاى مصلحت‏آميز عباد توزيع و تفريق می گردد ، از طرف عرش منادى نداء میكند: خداوند متعال در اين شب گناهان كسى را كه به زيارت قبر امام حسين(ع) رفته می آمرزد. 

(کامل الزیارات ، ابن قولویه ، صفحه 607)

 

سایت جامع سربازان اسلام

ثواب زیارت امام حسین(ع) در زمان های مختلف

کلمات کلیدی : ثواب زیارت,زیارت امام حسین,ثواب زیارت امام حسین,زمان,زمان های مختلف,ثواب زیارت امام حسین در زمان های مختلف

پر بازدیدترین مطالب اسلامی