عناوین اسلامی

   
   

ثواب و خواص و فضیلت سوره اعلی چیست؟

ثواب و خواص و فضیلت سوره اعلی چیست؟

 

1) امام صادق(ع) فرمودند: هر کسی (سوره اعلی) را در نمازهای واجب یا مستحب خود قرائت نماید ، در روز قیامت به او گفته می شود از هر دری از درهای بهشت که دوست داری وارد بهشت شو.

(ثواب الأعمال،شیخ صدوق، صفحه 122)

............

2) رسول الله(ص) فرمودند: کسی که (سوره اعلی) را قرائت نماید ، خداوند به تعداد همه حروفی که بر (حضرت محمد(ص) ، حضرت ابراهیم(ع) ، حضرت موسی(ع)) نازل کرده است ، به ازای هر حروف ، ده حسنه به او می بخشد.

(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد10، صفحه326)

............

3) امیرالمومنین علی(ع) فرمودند: پیامبر اسلام(ص) ، (سوره اعلی) را دوست می داشت ، و اولین کسی که گفت: سبحان ربی الاعلی و بحمده ، میکائیل(ع) بود.

(مستدرک الوسائل، محدث نوری، جلد4، صفحه358)

............

4) امیرالمومنین علی(ع) فرمودند: اگر مردم بدانند که چه چیزهایی (از منافع و فواید) در (سوره اعلی) هست ، حتما روزی بیست مرتبه (سوره اعلی) را قرائت می کردند ، هر کسی (سوره اعلی) را قرائت کند ، مانند این است که کتاب های آسمانی حضرت موسی(ع) و حضرت ابراهیم(ع) را قرائت کرده است.

(مجمع البیان،شیخ طبرسی، جلد10، صفحه326)

............

5) رسول الله(ص) فرمودند: بعد از قرائت (سوره اعلی) بگویید: سبحان ربی الاعلی.

(بحارالانوار،علامه مجلسی، جلد89، صفحه220)

............

6) رسول الله(ص) فرمودند: اگر (سوره اعلی) بر درد گوش خوانده شود ، دردش برطرف می شود ، و اگر برای کسی که بیماری بواسیر دارد بخوانند ، خوب می شود.

(تفسیرالبرهان، سید هاشم بحرانی، جلد5، صفحه633)

 

سایت جامع سربازان اسلام

ثواب و خواص و فضیلت سوره اعلی چیست؟

کلمات کلیدی : اعلی, سوره اعلی, ثواب اعلی, فضیلت اعلی, خواص اعلی, ثواب سوره اعلی, فضیلت سوره اعلی, خواص سوره اعلی, اعلی قرآن, فایده اعلی, فواید اعلی, فایده سوره اعلی, ثواب های اعلی, فواید سوره اعلی, روایات سوره اعلی, احادیث سوره اعلی

ثواب و خواص و فضیلت سوره های قرآن

نظرات خود را توسط این فرم برای ما ارسال نمایید